Insmile - Cabinet Stomatologie Iași
2026-06-02T08:59:25.641Z
Nu recomand pentru copiii mici. Observ foarte multe recenzii pozitive. Să fi fost eu unica ghiniosistă... Nu am a reproșa chestiuni ce țin strict de competența în domeniu numai că, atunci când lucrezi cu copii mai este nevoie și de alte calități: răbdare, empatie, înțelegere. Copiii nu sunt numai simpatici, mai ales când le este frică. Și să fim serioși: ridicați mâna cei care, adulți fiind, nu vă simțiți străbătuți măcar de un fior de teamă la gândul că urmează o vizită la stomatolog! Admit că și copilul a avut o atitudine ostilă ÎNSĂ cine este adultul și mai ales profesionistul din ecuație?! Nu mai vorbesc despre dialogul halucinant de la final, ținut de medic cu copilul de 4 ani, exclusiv, de parcă eu nici nu aș fi existat în peisaj. Am plecat plângând de acolo și m-a marcat profund. Și poate vă gândiți că eram la prima sau a doua vizită la cabinet! Ei bine, nu. La vizita anterioară, copilul a refuzat să i se curețe cu freza o măsea cariată și nu a stat nimeni să caute să explice, să convingă, nu! Am achitat timpul pierdut, adică 120 de lei, am reprogramat și am fost rugată ca data viitoare să sun să anunț dacă cumva copilul nu va binevoi să accepte procedura care se impunea. Că parcă poți fi vreodată sigur că da, copilul va accepta fără probleme! Vorbim totuși despre un copil de 4 ani. Probabil doamna sau domnișoara doctor nu are copii încă și nu știe cam cum stau lucrurile!
Nu recomand pentru copiii mici. Observ foarte multe recenzii pozitive. Să fi fost eu unica ghiniosistă... Nu am a reproșa chestiuni ce țin strict de c... More